Головна » 2017 » Квітень » 15 » АКЦІЯ «ПОСАДИ ДУБА – ОБЕРІГ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ”
11:21
АКЦІЯ «ПОСАДИ ДУБА – ОБЕРІГ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ”

Дуб — оберіг українського народу

Велике, зелене дерево здавна символізує процвітання, здоров’я і любов. Тому кращий спосіб виказати ці почуття рідним і близьким – разом посадити дерево. Можна присвятити цю подію новонародженому, молодятам, ювіляру. Або висадити саджанець всією сім’єю, класом, компанією друзів.

Українці з прадавніх часів свято оберігали Природу, поклонялися їй, намагалися жити у гармонії з навколишнім світом. Особливо у пошані були довговічні велетні-дуби. Недаремно це дерево вважають Світовим Деревом, від якого почалося все живе на Землі. Він став символом Роду, Перуна, Сонця. Дуб виступав аналогом святині (храму), місця, де здійснювалися релігійні обряди, жертвопринесення. У народній релігії дуб вважається деревом Перуна, символом мужності, чоловічого начала, витривалості, довголіття, здоров’я, родючості, шляхетності, вірності. Дуб споконвіку був оберегом козаків.

Дерево, якому судився довгий вік, стає священним, йому надають сакрального значення, складають міфи і легенди. Адже скільки історичних подій, змін у природі і суспільстві йому судилося побачити за століття чи тисячоліття! Народні перекази говорять, що дуб був ще до створення світу. 

Дуб шанують за міцність, красу, довговічність. «Міцний, як дуб,» — кажуть про сильного чоловіка.

Існує багато згадок про поклоніння наших Предків священним дубам. Саме дубові гаї вважалися улюбленими місцями Богів, а під старими дубами здійснювали жертвоприношення. На культ священних дубів у Київській Русі вказують знахідки в ріках Десні й Дніпрі поблизу Києва й Чернігова.

Вважалося, що у дубі живуть душі хоробрих воїнів і у нього наймогутніша влада над злими силами. Він оберігає людину від усіляких негараздів, від злого чародійства. Мандрівники залишали біля дуба свої посохи, забезпечуючи собі спокійний шлях.

Віковічні дуби у давніх піснях і думах, казках та легендах символізують могутність, незламність народного духу, невмирущість його душі.

Доки на Хортиці шумітимуть дуби, доти буде захищена Україна.

 

 

Переглядів: 280 | Додав: innasobovenko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar